Klik op de foto's voor een groter beeld
![]() |
![]() |
![]() |
Cor Krijt tekeningen |
Margot Verhoeven schilderijen |
Rob Stolte typografische werken |
Drie keer abstract en drie keer totaal iets anders. Drie kunstenaars tonen de vele variaties in abstracte kunst, Cor Krijt, Rob Stolte en Margot Verhoeven.
Het werk van Cor Krijt op deze tentoonstelling bestaat uit gebaren die ontstaan uit concentraties in zichzelf met een thema als aanleiding. Het resultaat moet meteen goed zijn zonder correcties, met een onafgebroken lijn die een duidelijk start- en eindpunt heeft en daar tussenin soms de vrije loop krijgt. Kan het werk de toets der kritiek niet doorstaan dan wordt het weggegooid. Zo gaat het ook met de tekeningen. Hier zijn de gebaren herhaald en door de herhaling van gebaren ontstaat er een beeld. De lijn als inspiratiebron puur zonder opsmuk vindt Cor het boeiendst door zijn directheid en zeggingskracht.
Rob Stolte is een visueel kunstenaar en ontwerper. Hij woont en werkt in Haarlem. Hij heeft al meer dan 20 jaar typografische werken gecreëerd. Hij heeft eerder geëxposeerd in o.a. K9 galerie in Düsseldorf. In de Kapberg toont hij werken waar de letter R een hoofdrol in speelt. Hij won meerdere prijzen, waaronder the European Design Award in 2018.
Margot Verhoeven maakt haar eigen verf van ei met pigment: eitempera. Ze leerde deze techniek op de kunstacademie in Athene waar ze les kreeg in iconen schilderen. Haar huidige werk is speels en intuïtief. De ruimte tussen de vormen speelt een belangrijke rol. De kleuren zijn helder en puur. De abstracte vormen zijn losjes gebaseerd op bloemen en planten. Of zijn het dieren? De kijker bepaalt.
.
Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef.
Open op vrijdag, zaterdag en zondag van 13:00 - 17:00 uur en na telefonische afspaak.
Telefoon tijdens openingsuren: 06 455 48 739.
Meer informatie: info@galeriedekapberg.nl en www.galeriedekapberg.nl